Prilagodite nastavitve soglasja

Piškotke uporabljamo za pomoč pri učinkoviti navigaciji in izvajanju določenih funkcij. Spodaj boste našli podrobne informacije o vseh piškotkih pod vsako kategorijo soglasja.

Piškotki, ki so kategorizirani kot "potrebni", se shranijo v vaš brskalnik, saj so bistveni za omogočanje osnovnih funkcij spletnega mesta.... 

Vedno aktiven

Potrebni piškotki so potrebni za omogočanje osnovnih funkcij tega mesta, kot je zagotavljanje varne prijave ali prilagajanje vaših nastavitev soglasja. Ti piškotki ne shranjujejo nobenih osebnih podatkov.

Ni piškotkov za prikaz.

Funkcijski piškotki pomagajo izvajati določene funkcije, kot je deljenje vsebine spletnega mesta na platformah družbenih medijev, zbiranje povratnih informacij in druge funkcije tretjih oseb.

Ni piškotkov za prikaz.

Analitični piškotki se uporabljajo za razumevanje interakcije obiskovalcev s spletno stranjo. Ti piškotki pomagajo zagotoviti informacije o meritvah, kot so število obiskovalcev, stopnja obiskov ene strani, vir prometa itd.

Ni piškotkov za prikaz.

Piškotki zmogljivosti se uporabljajo za razumevanje in analizo ključnih indeksov uspešnosti spletnega mesta, kar pomaga pri zagotavljanju boljše uporabniške izkušnje za obiskovalce.

Ni piškotkov za prikaz.

Oglaševalski piškotki se uporabljajo za zagotavljanje prilagojenih oglasov obiskovalcem na podlagi strani, ki ste jih predhodno obiskali, in za analizo učinkovitosti oglaševalskih akcij.

Ni piškotkov za prikaz.

Nov dogodek v okviru projekta “Govoriš kohezijsko?”, ki bo v četrtek, 17. januarja, med 10. in 12. uro v City hotelu Ljubljana, bo posvečen priložnostim, ki jih kohezijska politika ponuja raziskovalcem in raziskovalnim inštitucijam. Osredotočili se bodo na aktualne in napovedane razpise, zato bo srečanje odlična priložnost za vse, ki bi želeli izvedeti več o vsebini razpisov in se povezati s sorodnimi organizacijami, s katerimi bi lahko oblikovali projektna partnerstva.

Razpisi, ki jih bodo podrobneje analizirali, so:

  • Vzpostavitev tehnoloških platform s področja interneta stvari (pilotni projekt) – 10.000.000,00 EUR
  • Aplikativne raziskave (pilot) – 2.000.000,00 EUR
  • Mreža centrov raziskovalnih umetnosti in kulture – 7.200.000,00 EUR
  • Spodbude za MSP za razvoj in uvajanje novih produktov v lesarstvu 3.0 (2019 – 2020) – 5.140.000,00 EUR

Za ukrepe za izboljšanje raziskovalne infrastrukture ter spodbujanje naložb podjetij v raziskave in inovacije bo v obdobju 2014 – 2020 namenjenih več kot 475 milijonov evrov EU sredstev.

“Mednarodna konkurenčnost raziskav, inovacij in tehnološkega razvoja v skladu s pametno specializacijo za večjo konkurenčnost in ozelenitev gospodarstva” je tako prednostna os, ki ji je v Operativnem programu za izvajanje kohezijske politike namenjenih največ sredstev.

Kako uspešni smo pri črpanju kohezijskih sredstev in kaj si od njih lahko obetajo raziskovalci in gospodarstvo, bodo spregovorili z vabljenimi predstavniki:

  • Sektorja za koordinacijo pametne specializacije za SVRK,
  • Direktorata za znanost na MIZŠ,
  • Direktorata za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo na MGRT ter
  • inštitucij in podjetij, ki izvajajo raziskovalno – razvojne projekte, podprte s kohezijskimi sredstvi.

Na dogodek, ki se bo zaključil z neformalnim mreženjem, vabijo predvsem raziskovalne inštitucije in podjetja, ki že izvajajo projekte, podprte s kohezijskimi sredstvi, ter vse, ki jih zanimajo priložnosti za financiranje razvojnih aktivnosti, ki so napovedane za leto 2019, kot so spodbude za raziskovalno – razvojne projekte ter razpis za aplikativne raziskave, ki bo predvidoma objavljen marca.

Prijava

Vir informacije