Vlada je konec decembra sprejela Državni program obvladovanja raka 2022 – 2026.  S 1. januarjem 2022 je upravljanje programa od Ministrstva za zdravje prevzel Onkološki inštitut Ljubljana.

V novem strateškem dokumentu za celostno obvladovanje raka so enako kot doslej zastavljeni trije ključni cilji: upočasniti povečevanje števila novih bolnikov z rakom v državi, povečati preživetje slovenskih bolnikov z rakom in izboljšati kakovost življenja bolnikov z rakom s krepitvijo celostne rehabilitacije in paliativne oskrbe. Tudi skupna področja delovanja ostajajo podobna kot do sedaj: primarna in sekundarna preventiva, diagnostika, zdravljenje, celostna rehabilitacija, paliativna oskrba, izobraževanje, raziskovanje in spremljanje bremena raka.

Dokument najdete TUKAJ.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.